Szeretettel köszöntöm!

Szeretettel köszöntelek, dr. Mészáros Ádám vagyok, a Párkapcsolati Konfliktuskezelési Kézikönyv szerzője, praxisomban egyetemi okleveles mediátorként egyéneknek és házaspároknak segítek párkapcsolati problémáik megoldásában.

Gyakorlatias és céltudatos embernek tartom magam. Folyamatosan keresem az új – akár külföldi – párkapcsolati kommunikációs, konfliktus-kezelési, coaching módszereket, amelyek idehaza még nem igazán ismertek vagy elterjedtek. Azokat, amelyek működnek, véglegesen beépítem a tanítványaimnak átadott módszertanba. Több, mint 10 év gyűjtésének a letisztult eredményét adom át a résztvevőknek.

Valódi praxis áll a hátam mögött, párkapcsolatok és házasságok segítésével foglalkozunk a csapatommal a gyakorlatban. Mindez érezhető lesz a képzés során: általános elméletek helyett rengeteg gyakorlati példával, hús-vér élethelyzetekkel fog találkozni. Másfél évtizede dolgozunk párokkal, és e munka során kifejlesztett és bevált módszertant tanítjuk meg a képzés során. Oktatói tevékenységet aktív praxisom mellett, elhivatottságból végzek. Rendszeresen tartok párkapcsolati előadásokat élőben és online, férfiaknak és nőknek, íme egy kis ízelítő erről:

Valamennyi tudományos irányzat, segítői módszertan, és minden szakember rendelkezik egy egyedi világ- és emberképpel, amely mentén megközelíti az előtte álló élethelyzeteket. Én személyesen az olyan párkapcsolatban hiszek:

  • Amelyben van egy kiteljesedett nő és egy megbecsült férfi, akik kiegészítik egymást.
  • Ahol mindenki szabad lehet, és megélheti azt, aki ő valójában.
  • Hiszek abban, hogy a házasság egymás támogatásáról szól.
  • Ahol fejlődünk egymás által és feltétel nélküli szeretet adunk és kapunk minden egyes nap.

A képzés tananyaga is ezen szemlélet szerint közelíti meg a nő és férfi kapcsolatát. Ha Te is hiszel mindebben, szeretettel várunk a képzésre. 

Nem titkolt célunk, hogy azokkal a hallgatókkal, akik felkészültségükkel a képzés végén nyitottságot mutatnak a képzésen bemutatott szemlélet szerint dolgozni a praxisukban, keressük az együttműködést.  Több komoly projektet működtetünk, amelyekhez folyamatosan szükségünk van szakemberekre, akik az értékrendünket és módszerünket megismerve szívesen képviselik a munkájuk során mindazt, amit nálunk tanultak, és szívesen részt vállalnak a missziónkban.  Társadalmi felelősségvállalásként alapítottam meg a Feleségek Klubja és Férjek Klubja közösséget, amelyben a képzésen végzett hallgatókkal együttműködve teszünk tanúbizonyságot illetve adunk segítséget és eszközket az elköteleződésen, szabadságon és szereteten alapuló párkapcsolatok, házasságok felvirágoztatásához. A téma meghívott szakértőjeként itt is találkozhattál velem:

Magánéletem és hitvallásom

A magánéletemben nagyon hálás vagyok a feleségemnek, akivel boldog házasságban élhetek. Kislányaink otthoni nevelése mellett biztos bázist jelent számomra szakmai utamon:

csalad1

Fontos ugyanakkor, hogy a házasságomban megélt dolgokat nem hozhatom bele a napi munkámba. Példákat hozhatok a házasságomból, de az abban megélt konkrét megoldásokat már nem javasolhatom mindenkinek. Mert ez az én házasságom, a saját problémáival és az azokra adott saját megoldásainkkal.

Mert igen, problémák az én házasságomban is jönnek.

Idilli házasság?

A fenti képt talán kicsit idillinek tűnik. De ez nem véletlen! A házasságom tényleg közelít az idillihez!

És ezt nem nagyképűségből írom le. És senkit nem akarok ezzel hergelni. Hanem üzenni akarok:

Az idilli házasságom egyáltalán nem a szerencse műve! Nem is azért ilyen jó, mert ez a hivatásom. Nem, nem erről van szó.

A házasságom azért idilli, mert megdolgoztunk érte.

Igen, sok munkánk van ebben a képben. Évek munkája. Dolgoznunk kellett a kapcsolatunkon. És legfőbbképpen magunkon! A feleségemnek is magán. És nekem is magamon.

Mert a feleségem és én is emberből vagyok. És ez azzal jár, hogy rendszeresen jönnek időzített bombák a kapcsolatunkban, amelyekkel meg kell küzdenünk.

Ha valaki abban a hitben él, hogy egyszer megold majd egy nagy problémát a párjával, és onnantól minden jó lesz, előre szólok: nagyon nagyot fog hasalni.

Mert a házasságban nem a problémamentesség a cél!

SOHA nem lesz problémamentes a házasságunk. Folyamatosan új helyzetek jönnek, amelyekben a problémák termelődnek! És ez egy természetes dolog!

A cél az, hogy legyen elég tudásunk, lelki erőnk és akaratunk a szembejövő problémákkal megküzdeni úgy, hogy eközben nem ellenséggé válunk, hanem egymást segítjük, támogatjuk és megértjük.

És ez sokszor ott kezdődik, hogy be tudjuk fejezni az önbecsapást, hogy velünk minden rendben van, és a másiknak kell megváltoznia.

Egy házasság onnantól válik idillivé:
→ amikor a problémák során be tudjuk látni a felelősségünket,
→ amikor ki tudjuk mondani ott legbelül magunknak, hogy nekünk még tanulnunk kell,
→ amikor meg tudjuk engedni magunknak, hogy meglássuk a saját hibáinkat,
→ amikor tudunk akkor is cselekedni, ha éppen kényelmetlen vagy fáj,
→ amikor tudunk segítséget kérni.

Mert valójában nincs idilli házasság! Csak olyan házasság van, amelyben van egy férj és egy feleség, aki a házasságát idillivé teszi. Mindenki a maga részéről.

Örülök, hogy egyre többen hisszük és tudjuk mindezt, és hogy ezzel a gondolatommal egyáltalán nem vagyok egyedül!

Köszönöm minden jelenlegi és leendő kollégámnak, hogy velem tart! 🙂

Dr. Mészáros Ádám