Figyelem! KEDVEZMÉNYES ÁR:

-60.000 Ft kedvezmény a képzés díjából 2024. május 27-ig történő jelentkezés esetén.

nap
óra
perc
mp
dr-meszaros-adam

Párkapcsolati coaching és
házassági tanácsadási módszertani képzés

1184 elégedett végzett hallgató

Dr. Mészáros Ádám
képzési vezető

media-logok

Családterápiás képzések – hazai körkép (kik, milyen tematikát, milyen képzési formában)

A családterápia fókuszában a család, mint rendszer áll, a család működését, és a családtagok egymás közötti kapcsolódását veszi górcső alá. Az egyénben megjelenő tünetet a család diszfunkcionális működéséből vezeti le, így a terápiás beavatkozások is a családi rendszert célozzák meg.

Számos intézményben van lehetőség a családterápia elsajátítására, azonban a képzés felépítése, tematikája, képzési idő valamint a képzési és kimeneti követelmények vonatkozásában vannak eltérések. Esetenként különbség mutatkozik a képzést lezáró tanúsítványt illetően is.

Nézzük meg hol lehet konkrétan családterápiás képzésen részt venni!

Magyar Családterápiás Egyesület a hazai képzés, továbbképzés és családterápiás tevékenység koordinálója, jelentős külföldi társszervezetek partnere (EFTA, IFTA).

Az Egyesület családterapeuta képzése 200 óra elméleti képzéssel indul, ezt követően kezdődik meg a szupervízió fázisa, ahol a hallgatók gyakorlatban is elkezdhetik alkalmazni tudásukat, szupervizor és esetmegbeszélés mellett. A képzés magában foglalja csoportos önismereti órákat, amelynek óraszáma rögzített. A képzés egy dolgozattal és annak megvédésével zárul. Külön továbbképzés keretében meghatározott alapvégzettség birtokában válhat a képzésben résztvevő családterapeuta címet

A képzésben megszerezhető címek vonatkozásában kiemelendő, hogy ezek nem tekinthetőek főiskolai végzettségnek.

Az alapképzettségtől függően  van lehetőség család-pszichoterapeuta, családterapeuta, családi tanácsadó cím megszerzésére.

Családkonzulens (terápiát nem végző, rendszerszemléletű szakember) képzések

A családterapeuta és a családkonzulens is a család egészével működik együtt és a rendszerszemlélet alapján végez beavatkozásokat, azonban a családkonzulens semmilyen terápiás tevékenységet nem végezhet.

Jelenleg két felsőoktatási intézményben lehet a családkonzulensi hivatást elsajátítani szakirányú továbbképzés keretében. Mindkét képzés kimenete felsőfokú szakirányú továbbképzésben szerzett oklevéllel zárul.

Pünkösdi Teológiai Főiskola:  (4 féléves)A képzés célja, hogy a hallgatók képesek legyenek a család működési zavarainak azonosítására, és azok rendszerszemléletű konzultációjára. A képzés keretében az ember, mint pszicho-szomatikus-szociális-spirituális egység jelenik meg. A képzés részét képezik az elméleti tantárgyak, önismereti csoportfoglalkozás, valamint a szupervízió.

További információk: www.ptf.hu

Wesley János Lelkészképző Főiskola: (4 félév)

A képzés elsősorban a gyerekvédelmi és családjóléti feladatok ellátásában lévő szakemberek ismereteit kívánja bővíteni a család rendszerszemléletű megközelítésével. A képzés részét képezik az elméleti tantárgyak, önismereti csoportfoglalkozás, valamint a szupervízió.

További információk: www.wesley.hu

Milyen egyéb családi témájú segítői képzések vannak?

Léteznek további felnőttképzési, továbbképzési lehetőségek, melyeket érdemes áttekinteni.

Család-rendszer terapeuta képzés:

A képzés 500 órából áll és 16 különböző témájú modult tartalmaz, a középpontból az élményszintű tanulás áll, önismereti csoportokban történik meg a tematika feldolgozása. Bármelyik modulnál van lehetőség a bekapcsolódásra. A képzésre való jelentkezés feltétele a tudásvágy, kíváncsiság, önismereti motiváció és a képzés során dől el, hogy a jelentkező család-rendszer terapeutává kíván-e válni, vagy a saját fejlődésében kamatoztatja a tanultakat.

További információk: https://www.csaladrendszerterapia.hu/mi-a-csalad-rendszer-terapia/

Végezetül lényeges megemlíteni, hogy bőséges választék áll rendelkezésre egyéb nem terápiás módszerű családi, párkapcsolati segítő, tanácsadó, coach, mediátor képzése területén. Ezek a tanfolyamok akár a saját önismeretünk és párkapcsolatunk, családi kapcsolatok gazdagíthatják, de más családokkal való közös munkához is muníciót nyújthatnak.